Raport w postaci infografiki gotowy

Raport w postaci infografiki z badania przeprowadzonego w ramach projektu DAFNE realizowanego przez Politechnikę Wrocławską i finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (DAFNE, nr 2018/29/B/HS4/00069) jest już gotowy i dostępny w zakładce DO POBRANIA lub bezpośrednio tutaj: Raport – infografika

Ankietyzacja zakończona

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim respondentom za udział w badaniu w ramach grantu „Dyfuzja samochodów osobowych wykorzystujących paliwa alternatywne w Polsce: badanie empiryczne preferencji konsumentów oraz modelowanie agentowe rozwoju rynku”.

Tak jak wspominaliśmy – wyniki badania posłużą do próby określenia jakie czynniki społeczne, ekonomiczne i techniczne skłaniają konsumentów do zakupu samochodu zasilanego paliwami konwencjonalnymi (tj. benzyną, gazem czy ropą) oraz samochodu zasilanego paliwami alternatywnymi (tj. samochody elektryczne i hybrydowe).

Na podstawie zanonimizowanych danych przeprowadzimy segmentacje konsumentów w oparciu o Państwa zainteresowania, ocenę atrybutów poszczególnych rodzajów pojazdów, wyznawane wartości proekologiczne i upodobania dotyczące korzystania ze środków transportu. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli m.in. ocenić deklarowane preferencje konsumentów w stosunku do różnych atrybutów pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi takich jak, cena, zasięg, czy sposób ładowania. Zebrane dane pozwolą nam także zbudować symulacyjny model agentowy, za pomocą którego ocenimy wpływ różnych scenariuszy interwencji rynkowych na rozwój rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych w Polsce.

List uwierzytelniający, potwierdzający realizację badania na rzecz Politechniki Wrocławskiej, znajdą Państwo tutaj.

Zbierane dane będą miały charakter całkowicie anonimowy i zostaną wykorzystane jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych. Jego wyniki posłużą jedynie celom naukowym.

Zgodnie z naszymi deklaracjami – chcąc podziękować Państwu za udział w zbieraniu danych naukowych pierwszych 500 respondentów otrzymało voucher o wartości 100 zł do wykorzystania podczas zakupu na platformie eventim.pl np. biletu na wybrane wydarzenie artystyczne czy sportowe. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj. 

Więcej informacji o badaniu znajdziecie Państwo na stronie Politechniki Wrocławskiej:  https://wiz.pwr.edu.pl/

Przewiń do góry