Uruchomiliśmy I falę badania

Właśnie rusza pierwsza fala badania ……. Ankieta kierowana jest do osób, które w najbliższym czasie planują zakup samochodu.

Na postawie tego badania chcemy zbadać jakie czynniki społeczne, ekonomiczne i techniczne skłaniają konsumentów do zakupu samochodu zasilanego paliwami konwencjonalnymi (tj. benzyną, gazem czy ropą) oraz samochodu zasilanego paliwami alternatywnymi (tj. samochody elektryczne i hybrydowe).

Na podstawie zanonimizowanych danych przeprowadzimy segmentacje konsumentów w oparciu o ich zainteresowania, ocenę atrybutów poszczególnych rodzajów pojazdów, wyznawane wartości proekologiczne i upodobania dotyczące korzystania ze środków transportu. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli m.in. ocenić deklarowane preferencje konsumentów w stosunku do różnych atrybutów pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi takich jak, cena, zasięg, czy sposób ładowania. Zebrane dane pozwolą nam także zbudować symulacyjny model agentowy, za pomocą którego ocenimy wpływ różnych scenariuszy interwencji rynkowych na rozwój rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych w Polsce.

Projekt ma konstrukcję dwuetapową. Pierwsza część ankiety jest prowadzona przez ankieterów telefonicznych, natomiast po miesiącu poprosimy naszych respondentów o samodzielne wypełnienie ankiety on-line.

List uwierzytelniający, potwierdzający realizację badania na rzecz Politechniki Wrocławskiej, znajdą Państwo

Zbierane dane będą miały charakter całkowicie anonimowy i zostaną wykorzystane jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych. Jego wyniki posłużą jedynie celom naukowym.

Chcąc podziękować Państwu za udział w zbieraniu danych naukowych nasi respondenci otrzymają voucher o wartości 100 zł do wykorzystania podczas zakupu na platformie eventim.pl np. biletu na wybrane wydarzenie artystyczne czy sportowe. Więcej informacji znajdziecie Państwo

Na stronie Politechniki Wrocławskiej można już znaleźć informację o uruchomieniu badania:  https://wiz online-apteekki.com.pwr.edu.pl/

Uruchomiliśmy I falę badania
Przewiń do góry